Osastot

Keskustan Opiskelijaliitolla on osastoja useilla korkeakoulupaikkakunnilla. Osastot järjestävät paikallista toimintaa -tempauksia, seminaareja ja tapahtumia. Osastot myös vaikuttavat politiikkaan paikallisissa korkeakouluissa korkeakoulujen ylioppilas- ja opiskelijakuntien edustajistojen ja hallitusten kautta. Valtakunnan politiikkaan osastot osallistuvat erityisesti Keskustan Opiskelijaliiton kautta. Osastot ovat rekisteröityjä yhdistyksiä, jotka pitävät sääntömääräiset kokoukset ja valitsevat osastolle puheenjohtajan ja hallituksen.

Mukaan osaston toimintaan pääset ottamalla yhteyttä esimerkiksi osaston puheenjohtajaan tai muihin hallituksen jäseniin. Myös erilaiset tapahtumat ja ständit ovat hyviä paikkoja esittää kiinnostuksesi osaston toimintaan kohtaan. Voit myös liittyä suoraan jäseneksi täältä ja otamme sinuun yhteyttä.

Osastot:

Helsingin Keskustaopiskelijat (HEKO):

Puheenjohtaja Valtteri Markula, valtteri.markula(a)gmail.com

Joensuun Opiskelevat Keskustalaiset (JOKE):

Puheenjohtaja Mikko Nissinen, mikko_nissinen(a)hotmail.com

Jyväskylän Keskustaopiskelijat (JOK):

Puheenjohtaja: Arttu Laaksonen, laaksonen.arttu(a)gmail.com

Kajaanin Keskustaopiskelijat (KaKO):

Puheenjohtaja Jussi Tikkanen, jussi(a)tikkanen.fi

Kuopion Keskustaopiskelijat (KUKO):

Puheenjohtaja Paula Koponen, paula.koponen(a)edu.savonia.fi

Lappeenrannan Opiskelevat Keskustalaiset (LOK):

Puheenjohtaja Juho Kekäläinen, juho.kekalainen(a)gmail.com

Otaniemen Keskustaopiskelijat (OKE):

Puheenjohtaja Oskari Willman, oskari.willman(a)kolumbus.fi

Oulun Keskustaopiskelijat (OKO):

Puheenjohtaja Valtteri Paakki, valtteri.paakki(a)gmail.com

Rovaniemen Keskustaopiskelijat (ROKE):

Puheenjohtaja Kaarina Vakkala, kaarina.vakkala(a)hotmail.com

Seinäjoen Keskustaopiskelijat (SEKO):

Puheenjohtaja Riina Pesu, riina.h.pesu(a)icloud.com

Tampereen Opiskelevat Keskustalaiset (TOK):

Puheenjohtaja Juho Korpela, juho_korpela(a)outlook.com

Turun Keskustaopiskelijat (TUKO):

Puheenjohtaja Sara Mattsson, mattssonsara0(a)gmail.com

Vaasan Keskustaopiskelijat (VAKO):

Puheenjohtaja Tero Kosunen, tero.kosunen(a)outlook.com

Rajattomat Keskustaopiskelijat (RAKE):

Puheenjohtaja Juho Paavola, juhok.paavola(a)gmail.com

Yhteystiedot

© 2019 Keskustan Opiskelijaliitto
webDesign: Mekanismi »